کاغذ دیواری در اصفهان,کاغذ دیواری چیست؟ wallpaper

سفارش کاغذ دیواری در اصفهان به صورت تلفنی و آنلاین برای شما کاربران محترم,کاغذ دیواری یا wallpaper وسیله ای است جهت پوشاندن و تزیین سطوح داخلی دیوار های ادارات ، منازل ،

ساختمان ها و غیره که یکی از اِلمان های دیزاین داخلی ساختمان ها به شمار می آید.کاغذ دیواری ها بیشتر به صورت رول یا متری به فروش می روند.

کاغذ دیواری ها با الگو های مختلفی مثل کاغذ دیواری ساده (به شکل نقاشی) ، به صورت بافته و یا با الگو های گرافیکی عرضه می شوند.

کاغذ دیواری در اصفهان
نقش کاغذ های دیواری با روش های مختلفی  بر روی آن ها چاپ می شود که شامل چاپ سطحی ،چاپ به وسیله حکاکی ، چاپ سیلیک ابریشمی ، چاپ به روش دیجیتالی و چاپ با استفاده از ماشین چاپ چرخشی میشود.
کاغذ دیواری ها دارای طرح ها و رنگ های متنوعی هستند که همین باعث محبوبیت کاغذ دیواری شده و مردم امروزه اقبال بیشتری برای استفاده از کاغذ دیواری نسبت به رنگ در نقاشی ساختمان دارند.

تاریخچه کاغذ دیواری

اولین زمان استفاده از کاغذ دیواری مربوط به چین باستان است زیرا طبق شواهد به دست آمده چینی ها کاغذ های ساخته شده از برنج را در 200سال قبل از میلاد مسیح بر روی دیوار های خود می چسباندند.

اینچنین گفته شده که یک زندانی چینی طریقه ساخت کاغذ را به عرب ها یاد داد که در آخر این دانش توسط آنان به اروپا انتقال یافت.

بعد از سخته شدن کاغذ در اروپا روی آروردن مردم اروپا به استفاده از کاغذ پ ثروتمندان و اشرافیان اروپا سفارش کاغذ های نقاشی شده در اندازه های بزرگ می دادند تا بر روی دیوار های منازل خود بچسبانند.ولی کاغذ دیواری اصلی با پدید آمدن  صنعت چاپ متولد شد.

کاغذ دیواری در اصفهان

طبقه مرفه و ثروتمندان جامعه در دوره قرون وسطی عادت به نصب فرشینه های تزیینی برروی دیوار های خانه های خود داشتند.

این فرشینه ها هم باعث زیبایی خانه هایشان میشد هم مانند عایقی عمل میکرد و از خروج گرما از خانه ها جلوگیری میکرد.

با همه این اوصاف قیمت این فرشینه ها بسیار گران بود و به جز طبقه تراز اول جامعه دیگران توانایی خرید این فرشینه هارا نداشتند.

از این رو طبقه متوسط  رو به بالا ومتوسط جامعه به خرید و نصب کاغذ های نقاشی شده روی آوردند که طرح هایی شبیه به فرشینه ها داشت و قیمتی به مراتب ارزان تر نسبت به فرشینه ها داشت.

بزرگترین کاغذ چاپی آن زمان (طاق نصرت) نام داشت که به سفارش مکسیمیلیان اول امپراتور روم در سال 1515میلادی ساخته شد.

یکی از کشورهای پیشرفته در صنعت کاغذ دیواری انگلستان است بعد از دوران تکفیر هنری هشتم به وسیله کلیسای کاتولیک استفاده از کاغذ دیواری بسیار رایج شد زیرا این امر باعث شد دیگر کشورها روابطشان را با انگلستان قطع کنند و به این سبب صدور فرشینه به انگلستان متوقف شد و از آنجا که انگلیسی ها توانایی و مهارت تولید فرشینه را  نداشتند اشراف و ثروتمندانشان به استفاده از کاغذ دیواری روی آوردند.

کاغذ دیواری در اصفهان


با پیشرفت صنعت چاپ به وسیله نیروی بخار ، تولیدکنندگان  کاغذ های دیواری موفق به تولید انبوه شدند که به همین سبب قیمت کاغذ های دیواری ارزان تر شد و قشر متوسط جامعه هم تانایی خرید آن را پیدا کردند.و این کاهش قیمت سبب محبوبیت و استفاده روزافزون از کاغذ دیواری شد در غرب شد.

کاغذ دیواری در زمان حاکمیت ناصرالدین شاه قاجار وارد ایران شد.ناصر الدین شاه که علاقه زیادی به نوع معماری و هنر مردمان غرب داشت زمانی که قصد ترمیم و بِه سازی کاخ گلستان را داشت برای زیباسازی دیوار های کاخ از کاغذ دیواری های وارد شده از غرب استفاده کرد که با این حرکت باب وارد شدن کاغذ دیواری به ایران را گشود.

انواع کاغذ دیواری

کاغذ دیواری از منسوج نبافته (نان وون)

این نوع کاغذ دیواری با ترکیبی از الیاف فیبر سلولوزی بلند و الیاف نساجی در دستگاه ساخت کاغذ تولید شده.این نوع کاغذ دیواری به کمک ماده ای به نام آکرلیک تقویت می شود و با استفاده از رنگدانه ها یک نوع تاری ایجاد میشود.

این نوع کاغذ ها با سهولت چسبانده می شوند و بار دیگر نیز قابل استفاده هستند.زیرا حالت خود را به خاطر ماده چسبناکی که پشت کاغذ هست از دست نمی دهد.در مواردی که ضرورت دارد کاغذ دیواری کنده شود مانند تعمیر لوله های گاز و سیم های برق که در پشت دیوار قرار دارند و دوباره چسبانده شود قابلیت چسباندن دوباره این کاغذ دیواری بسیار مفید است.

کاغذ با روکش وینیل

این نوع کاغذ دیواری از ماده اولیه همانند کاغذ ساخته می شود که بر روی آن یک رویه طرح دار با نمونه وینیل آکرلیک یا پلی وینیل کلراد اسپری یا روکش شده اند.

این نوع کاغذ دیواری ها قابلیت شستشو دارند و ضد لک هستند و برای بیشتر فضاها قابل استفاده و مناسب هستند.

همچنین این نوع کاغذ دیواری نسبت به نمونه معمولیش از مقاومت بیشتری در برابر چربی و رطوبت برخوردار است که همین موضوع استفاده از این کاغذ دیواری ها را در آشپزخانه مناسب تر می کند.


کاغذ دیواری با روکش پارچه

لایه زیرین این نوع کاغذ دیواری از ماده سبک وینیل که از آکرلیک یا وینیل مایع تشکیل شده ساخته می شود.و یک لایه طرح دار روی این لایه چاپ می شود.معمولا این کاغذ سبک تر از کاغذ دیواری های دیگر است که در مکان های کم رطوبت مانند سالن یا اتاق نشیمن استفاده می شود.

کاغذ دیواری با وینیل سخت و جامد :این دسته از کاغذ دیواری ها هم دارای دولایه اند که لایه زیرین آن کاغذ یک کاغذ لمینیت شده است که به وسیله یک روکش وینیلی جامد پوشانده شده است.

کاغذ دیواری در اصفهان

این نوع کاغذ دیواری به دلیل داشتن لایه رویی از جنس وینیل سخت یا جامد مقاومت نسبتا خوبی دارند و قابلیت شستشو و کندن را دارند که استفاده آن هارا در منازل و محیط های دارای رطوبت و محیط هایی که تماس با چربی دارند مناسب میکند ولی انقدر سخت نیست که برای مکان هایی که تماس فیزیکی مستقیم با آن ها زیاد است مانند کارگاه ها و کارخانه ها مناسب باشد.

انواع دیگری از کاغذ دیواری مانند کاغذ دیواری وینیل فابریک هم وجود دارد که به علت تخصصی شدن توضیح درباره این نوع کاغذ از توضیح درباره اش اجتناب می کنیم.

 

صنعت ساخت کاغذ دیواری همگام با علم روز


کاغذ دیواری ها هم همانند بقیه صنعت ها با پیشرفت علم تکامل یافته تر و پیشرفته تر میشوند که ما توضیح مختصری درباره چند نوع از این تحولات و پیشرفت ها می دهیم.

کاغذ دیواری سفارشی

با پیشرفت صنعت چاپ و فناوری های جدید چاپ جوهر افشان دیجیتال با استفاده از اشعه ماورای بنفش ، جوهری را که برای ساخت کاغذ دیواری ها استفاده می شود بهبود قابل توجهی داده که همین موضوع باعث شود کاغذ دیواری ها را بتوان با طرح های عکس ها و یا سایر هنر های دیجیتال چاپ کرد.

کاغذ دیواری برگرداننده امواج

این نوع جدید و پیشرفته کاغذ دیواری که در این قرن تولید و روانه بازار شده قابلیت جلوگیری از پخش امواج موبایل یا وای فای را به بیرون از مکان موردنظر برای حفظ حریم شخصی دارند.رویه این نوع جدید از کاغذ دیواری که با یک جوهر نقره فرم کریستالی پوشانده شده سیگنال هارا مسدود میکند و از پخش شدن امواج خارج از محدوده دیواری های آن مکان جلوگیری میکند.

کاغذ دیواری ضدزلزله

در سال 2012 دانشمندان آلمانی کاغذ دیواری را معرفی کردند که به مقاوم تر شدن دیوار در برابر زلزله کمک می کند.این کاغذ دیواری در بردارنده دو ماده مهم است : یکی الیاف شیشه ای و دیگری ماده مصنوعی به نام "پولی پروپیلن".

الیاف شیشه در طرف های مختلف بافته میشود تا نیرویی که به وسیله زمین لرزه ایجاد شده را بر روی تمام دیوار تقسیم کند.

جداکردن کاغذ دیواری

ویژگی منحصر به فردی که کاغذ دیواری نسبت به سایر دیوارپوش ها دارد کندن و جداکردن ساده آن است که روش های مختلف انجام میشود.

  • راحت ترین روش برای جداکردن کاغذ دیواری از دیوار پاشیدن آب است.زمانی که شما آب را بر روی کاغذ دیواری می پاشید ، آب از منافذ کاغذ دیواری عبور کرده و چسب پشت کاغذ را از بین میبرد
  • با استفاده از مواد شیمیایی که برای کندن کاغذ دیواری ساخته شده و معمولا به صورت پودر است و با ترکیب شدن با آب یا سرکه استفاده می شئد.
  • سومین روش با استفاده از بخار آب است که با استفاده از دستگاه بخار ساز می توان کاغذ دیواری هارا از روی دیوار کند.
     

تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد.