به هرگونه پوشش و لایه که وظیفه پوشاندن کف را دارد کفپوش ( کف پوش ) میگویند، نام دیگر کفپوش، کفسازی میباشد، کفپوش ها در بسیاری از زمین‌ های ورزشی و همچنین برخی استخرها (برای جلوگیری از سر خوردن) بکار می‌روند. در برخی زمین های فوتبال از کفپوش های چمن‌ نما استفاده می‌شود.
کفپوش موادی است از نوع پی وی سی که همان پلاستیک فشرده است و برای پوشش کف استفاده می شود که این کفپوش های پلاستیکی مانند پارکت لمینیت می باشد، کفپوش های PVC در ضخامت های 1.5 میلیمتر، 1.6 میلیمتر ،2 میلیمتر و ... در بازار موجود است که برای موارد مختلف از جمله منازل مسکونی و ادارات و ... طراحی شده است.
این نوع کفپوش ها قابل شستشو و قابل نصب روی همه سطوح می باشند و برای نصب کفپوش آن از چسب صنعتی استفاده میشود.

کفپوش از جنس پی وی سی یا به عبارت دیگر از جنس پلاستیک می باشد، کفپوش ها دارای دو نوع تایلی و رولی هستند، کفپوش از نظر کارایی به طور کلی با پارکت و لمینت متفاوت است و بیشتر در آشپزخانه منازل، شرکت ها، ادارات و فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

از نوع کفپوش و دیوارپوش می باشد.البته از این نوع کفپوش هنوز در سرویس های بهداشتی استفاده می شود.
سرامیک یکی از رایج ترین انواع کفپوش در ایران است سرامیک هم انواع مختلفی دارد و براساس درجه سختی و کیفیت قیمت گذاری می شود.
نامرغوب ترین نوع سرامیک، نوعی است که از چین وارد ایران شده است سرامیک ها به دو نوع لعاب و بدون لعاب دسته بندی می شوند.
سرامیک لعاب دار نیز به دو نوع لعاب مات و لعاب براق تقسیم می شود.
یکی از مهمترین معایب کفپوش های سرامیکی مقاومت پایین آن در برابر ضربه است.
از دیگر معایب کفپوش های سرامیکی، درزهای بین شبکه سرامیکی است که با گذشت زمان جرم می گیرد و تمیز کردن آن کار ساده ای نیست، لیز بودن سطوح سرامیک نیز یکی دیگر از عیوب این نوع کفپوش است.

تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد.